Процедура тестування на поліграфі стає буденністю у світі. Це пов’язано з тим, що технологія дозволяє з’ясувати достовірну інформацію та встановити обставини ситуації з високою точністю та абсолютною об’єктивністю. У цьому ефективність дослідження залежить від різних чинників. Тут ми розповімо про ключові правила для тих, хто має пройти поліграф Харків.
Як працює детектор брехні?
Щоб зрозуміти, чи певні продукти чи речовини можуть вплинути на результати тестування, необхідно знати принцип роботи поліграфа. В основі цього методу лежить суто науковий похід. Завдяки спеціальній апаратурі, підключеній до людини, здійснюється фіксація фізіологічних реакцій та найменших змін у них. Прилад фіксує частоту серцевих скорочень, артеріальний тиск, дихання та електропровідність шкіри.
Коли людина відчуває стрес, нервову напругу чи тривожність, показники реакцій змінюються. Порівнюючи їх із нормою в конкретної людини, експерт-поліграфолог може визначити, коли випробуваний намагається збрехати.
Важливо розуміти, що зміни фізіологічних реакцій може вплинути як стрес, а й інші чинники.
Вплив алкоголю та кофеїну
Алкоголь може значно вплинути на результати поліграфа. Причому йдеться як безпосередньо про стан алкогольного сп’яніння, а й залишкових явищах. Мозкова активність змінюється при вживанні навіть невеликої дози алкоголю. Найчастіше рівень тривожності стає нижчим, а природне почуття страху притуплюється. У результаті реакції стають змащені, а результати тестування будуть визнані недійсними.
Варто пам’ятати, що дія алкоголю зберігається протягом 24 годин. І навіть коли людина не відчуває сп’яніння, її фізіологічні реакції будуть спотворені. Нестабільність показників призведе до того, що тестування виявиться недостовірним. Перед поліграфом рекомендується відмовитись від алкоголю хоча б за 24-48 годин до тесту.
Не менш важливо знати про вплив кофеїну. Чашка кави вранці є нормою для більшості людей. При цьому кофеїн – психостимулятор, що впливає на нервову систему. Усього одна чашка кави підвищить ваш тиск, ЧСС, а також рівень тривоги. Внаслідок реакції будуть спотворені, хоча в деяких випадках і незначно. Особливо ризиковано вживати каву чутливим людям. Це може призвести до підвищеного потовиділення, почастішання дихання та нервового перенапруги. Такі реакції зазвичай вказують на брехню, тому результати поліграфа будуть недостовірними.
Щоб результати були точними, краще не вживати кофеїн щонайменше за 4-6 годин до тестування на детекторі брехні.
Вплив лікарських засобів
Існують певні препарати, які можуть спотворити фізіологічні реакції. Щоб уникнути проблем та провалу тест, слід уникати вживання:
- Транквілізаторів та седативних препаратів. Більшість заспокійливих засобів значно впливають на організм, знижуючи рівень тривоги, уповільнюючи серцебиття і притуплюючи інші реакції. При цьому йдеться не тільки про серйозні препарати, а й про звичайну валеріанку. Таким чином, результати поліграфа спотворюватимуться, адже людина буде неприродно спокійною.
- Препаратів від тиску чи серця. Препарати зниження тиску як сприяють стабілізації цього показника, а й уповільнюють пульс. В результаті людина стає менш чутливою, що призводить до змащених результатів тесту та фіксації неправильних реакцій.
- Антидепресанти. Такі препарати впливають на емоційний стан. У зв’язку з цим реакція організму на стрес буде знижена, а коливання фізіологічних параметрів є мінімальними. На основі таких показників складно зробити будь-які висновки, що може призвести до провалу тестування.
Обман поліграфа: чи це можливо?
Навмисний прийом алкоголю, тих чи інших препаратів, і навіть різні спроби обдурити детектор брехні навряд чи призведуть до бажаного результату. Досвідчені експерти спеціально навчаються, щоб виявляти будь-які спроби маніпуляцій та протидії поліграфу. В результаті результат тестування може виявитися ще гіршим, ніж ви побоювалися. За наявності об’єктивних причин чи обґрунтованих страхів від перевірки на поліграфі краще відмовитись, адже таке дослідження є добровільним.
Щоб тест пройшов гладко і показав правдивий результат, вибирайте надійну компанію, уникайте прийому описаних речовин та препаратів, а також постарайтеся добре виспатися перед проходженням поліграфу.